Keystone logo

0 آنلاین برنامه ها که در مطالعات حقوقی مطالعات حقوق اداری حقوق اداری 2024

فیلترها

فیلترها

  • مطالعات حقوقی
  • مطالعات حقوق اداری
رشته های تحصیلی
  • مطالعات حقوقی (0)
  • بازگشت به دسته اصلی
مکان ها
مکان های بیشتری پیدا کنید
نوع مدرک
مدت زمان
سرعت مطالعه
زبان
زبان
قالب مطالعه

هیچ برنامه ای با معیارهای جستجوی شما مطابقت ندارد. لطفا فیلترهای خود را اصلاح کنید.

Clear filters

آنلاین برنامه ها که در مطالعات حقوقی مطالعات حقوق اداری حقوق اداری

حقوق اداری چیست؟

قانون اداری بدنه قانونی است که فعالیت های سازمان های اداری دولت را اداره می کند. اقدامات اژانس های دولتی می تواند شامل قانونگذاری، قضاوت یا اجرای یک دستور کار نظارتی خاص باشد. قانون اداری شاخه ای از قانون عمومی محسوب می شود.

به عنوان یک مجموعه قانون، حقوق اداری بر رویه ها و فرآیندهایی تمرکز دارد که سازمان های اداری برای انجام وظایف خود از آنها استفاده می کنند. همچنین شامل حقوق و وظایف افراد و نهادهایی می شود که با سازمان های اداری تعامل دارند.

مشاغل در حقوق اداری چیست؟

انواع مختلفی از مشاغل وجود دارد که تحت چتر حقوق اداری قرار می گیرند. به عنوان مثال، قضات حقوق اداری، ریاست جلسات رسیدگی را بر عهده دارند و در دعاوی اداری تصمیم گیری می کنند. سایر مشاغل حقوق اداری شامل تحلیلگران سیاست است که سیاست های دولت را توسعه و ارزیابی می کنند. وکلای نظارتی که به مشتریان در مورد نحوه رعایت مقررات دولتی توصیه می کنند. و لابی‌گرانی که سعی می‌کنند از طرف مشتریان خود بر دولت تأثیر بگذارند.

چرا مطالعه حقوق اداری مهم است؟

قانون اداری از این جهت حائز اهمیت است که بر اعمال سازمان های اداری که نقش زیادی در زندگی روزمره ما ایفا می کنند، نظارت می کند. سازمان های اداری مسئولیت اجرای قوانین و مقررات را بر عهده دارند و اغلب در نحوه اجرای آن اختیارات زیادی دارند. در نتیجه، درک قوانین اداری می تواند به ما کمک کند تا بفهمیم این آژانس ها چگونه کار می کنند و در هنگام تعامل با آنها چه حقوقی داریم.

در دوران تحصیل در رشته حقوق اداری چه خواهم خواند؟

برای دریافت مدرک حقوق اداری، احتمالاً موضوعاتی مانند قانون اساسی، قانون قراردادها و آیین دادرسی مدنی را مطالعه خواهید کرد. همچنین در مورد رویه ها و فرآیندهایی که سازمان های اداری برای انجام وظایف خود استفاده می کنند آشنا خواهید شد و در انجام تحقیقات حقوقی و نوشتن خلاصه های حقوقی تجربه کسب خواهید کرد.