Keystone logo

1 آنلاین دانشنامه تحصیلات تکمیلی برنامه ها که در خودبهسازی توسعه فردی 2024

فیلترها

فیلترها

 • دانشنامه تحصیلات تکمیلی
 • خودبهسازی
 • توسعه فردی
رشته های تحصیلی
 • خودبهسازی (1)
  • بازگشت به دسته اصلی
  مکان ها
  مکان های بیشتری پیدا کنید
  نوع مدرک
  مدت زمان
  سرعت مطالعه
  زبان
  زبان
  قالب مطالعه

  آنلاین دانشنامه تحصیلات تکمیلی برنامه ها که در خودبهسازی توسعه فردی

  توسعه شخصی چیست؟
  رشد شخصی فرآیند بهبود خود در تمام زمینه های زندگی از جمله جنبه های فیزیکی، ذهنی، عاطفی و معنوی است. این می تواند شامل تعیین و دستیابی به اهداف، توسعه مهارت ها و دانش جدید، بهبود سلامت و رفاه و ایجاد روابط مثبت باشد. توسعه شخصی می تواند یک فرآیند مادام العمر باشد، یا می تواند کاری باشد که شما برای یک دوره زمانی خاص انجام می دهید، مانند زمانی که برای رسیدن به یک هدف شخصی کار می کنید.

  با مدرک توسعه شخصی چه کاری می توانم انجام دهم؟
  کارهای مختلفی وجود دارد که می توانید با مدرک توسعه شخصی انجام دهید. برخی از افراد ترجیح می دهند از مهارت ها و دانش خود برای کمک به دیگران برای بهبود زندگی خود استفاده کنند، در حالی که برخی دیگر ممکن است به رشد و توسعه شخصی خود کمک کنند. همچنین گزینه های شغلی زیادی برای کسانی که سابقه پیشرفت شخصی دارند، مانند کار به عنوان مربی زندگی، مشاور توسعه شخصی یا در نقش منابع انسانی وجود دارد.

  چه مدرکی می توانم در توسعه شخصی کسب کنم؟
  درجات توسعه شخصی برای کمک به دانش آموزان طراحی شده اند تا خود را در تمام زمینه های زندگی بهبود بخشند. برنامه درسی معمولاً شامل دروس روانشناسی، جامعه شناسی و سایر علوم رفتاری است. دانش آموزان همچنین به آموزش در مورد هدف گذاری، مدیریت زمان و سایر مهارت های توسعه شخصی می پردازند.

  دانشنامه های تکمیلی برنامه هایی هستند که آموزش های متمرکز در حوزه تحصیلی دانشجویان را در اختیار آنها قرار می دهند. اخذ دانشنامه تحصیلات تکمیلی می تواند به دانشجویان کمک نماید تا برای مشاغل معینی واجد شرایط گردند یا آنها را آماده می نماید تا در حوزه منتخب خود به تحصیل و مطالعه بیشتر بپردازند.