Al-Mustafa Open University

مقدمه

توضیحات رسمی را مطالعه کنید

دانشگاه باز مصری موسوم به موسسه بین المللی فرهنگی و علمی است که هدف آن گسترش دانش اسلامی، علوم انسانی و اجتماعی است. با استفاده از آخرین فن آوری های موجود در فضای مجازی، دانشگاه باز مصطفی باز فرصت هایی برابر برای هر فردی که علاقه مند به کسب دانش اسلامی و همچنین علوم انسانی است، صرف نظر از دین، ایمان، جنسیت و ملیت آن، فرصت های برابر را فراهم می کند. این مبنایی را برای آموزش متخصصان مؤمن در دانشگاه ها و متخصصان به منظور تولید، توضیح و گسترش آموزه های خالص اسلام، خانه مقدس محمد (ص) و قرآن کریم فراهم می کند.

وضعیت و اعتبار

این دانشگاه آزاد وابسته به دانشگاه المصطفی صبح است و دارای مجوز رسمی وزارت آموزش و پرورش، تحقیقات و فناوری جمهوری اسلامی ایران است. گواهینامه ها و مدارک ارائه شده توسط دانشگاه نیز اعتبار بین المللی دارند.

اهداف و مأموریت های تاسیس

برای پرورش دانش آموزان و دانش پژوهان متعهد در حوزه مطالعات اسلامی و علوم انسانی؛ برای ترویج اسلام و تعالیم اهل بیت برای آنها در سراسر جهان با استفاده از تولید محتوا مجازی و گسترش مواد مذهبی جذاب در زبان های مختلف.

برای تسهیل و حمایت از دانشجویان المصطفی علیه السلام برای ادامه تحصیل در محیط های مجازی.

آدرس این دانشگاه

مسلمانان در سراسر جهان بدون در نظر گرفتن ایمان و ملیت خود. افرادی که علاقه مند به فرهنگ و تعالیم اسلامی از گروه های مختلف قومی و ملی هستند؛ اقشار مختلف جامعه از جمله زنان و مردان با سطوح مختلف تحصیلات. (دانشگاه / عمومی)

دوره های آکادمیک

این مؤسسه دانشگاهی تلاش کرده است تا برنامه های مختلف علمی و عملی متنوعی را در سطوح مختلف تحصیلی مدارس ابتدایی، کارشناسی و کارشناسی ارشد طراحی و اجرا کند. همچنین دوره های کوتاه مدت و دوره های مدولار را فراهم می کند تا نیازهای و انتظارات دانش آموزان در سراسر جهان را تامین کند.

مزایای عمده دانشگاه باز مصطفی

  • این بیش از ده سال تجربه و سوابق عالی در زمینه های مختلف رشته های اسلامی و علوم انسانی در فضای مجازی است.
  • جامع بودن و تنوع در سطوح مختلف تحصیلی یعنی همکاران، کارشناسی و کارشناسی ارشد در زمینه حقوق و فقه، قرآن و حدیث، اخلاق و آموزش و پرورش، فلسفه، الهیات و عرفان، مطالعات اسلامی، تاریخ و تمدن، ادیان، ادبیات زبان، علوم انسانی و علوم اجتماعی و غیره
  • ارائه انواع دوره های کوتاه و مدولار با توجه به نیازهای مخاطبان خود؛
  • بهره مندی از آخرین دستاوردهای تکنولوژیکی در زمینه آموزش و ارتباطات؛
  • دسترسی آنلاین به منابع دانشگاهی؛
  • در دسترس بودن دوره ها در زبان های مختلف زندگی دنیا؛
  • مزایای به دست آوردن مشاوره علمی؛
  • گواهینامه ها و درجه های رسمی و بین المللی

منحنی یادگیری

یادگیری در این دانشگاه مزیت استفاده از جدیدترین روش های آموزش از راه دور، از جمله استفاده از اینترنت و سیستم های تلفن همراه تعامل را فراهم می کند. به این ترتیب همه مراحل ثبت نام، انتخاب دوره، ارزیابی علمی، آموزش، تحقیق و خدمات فرهنگی مکانیسم می شوند. دانش آموزان از محتوای غنی، متنوع و جذاب ارائه شده به آنها بهره مند می شوند. تحت تودولوژي معلمان و استادان باتجربه، آنها صعود خود را نسبت به سطوح بالاتري از فضايل و برازنده ايجاد مي کنند. این امر زمینه را برای آنها فراهم می آورد تا با حرمت و اعتماد به نفس در تعالیم اسلامی زندگی کنند.

مکان جغرافیایی

دفتر مرکزی این دانشگاه در شهر مقدس جمهوری اسلامی ایران واقع شده است. این شعبه ها و دفاتر نمایندگی را در نقاط مختلف جهان دارد.

نیاز به یادگیری مجازی

محدودیت یادگیری فیزیکی از یک سو و منافع دانشجویانی که مایل به یادگیری رشته ها و علوم مختلف هستند و پیشرفت های سریع در فن آوری اطلاعات از سوی دیگر، باعث نوآوری جدید و چشم انداز آموزش مؤثر در ارائه فرصت های برابر برای همه می شود. یکی از این ایده های در حال ظهور اینترنت یادگیری دور (یادگیری الکترونیکی) است.

در این روش، کل فرایند ارزیابی و پذیرش یک نامزد، انتخاب دوره، ارائه دوره، سوالات و پاسخ ها بین معلمان و دانش آموزان، آزمون ها و ارزیابی تحصیلی، خدمات تحصیلی و تحقیق به صورت الکترونیکی انجام می شود. دانش آموزان می توانند هر زمانی که بخواهند از هر بخش از جهان به حساب خود دسترسی پیدا کنند. با استفاده از ویژگی های تکنولوژیکی، معلمان و مدیران بر پیشرفت دانش آموزان نظارت و ارزیابی می کنند و برنامه های یادگیری و یادگیری فردی را فراهم می کنند.

مکان ها

قم

Address
Al-Mustafa Open University,
Mosalla St,
Qom, Islamic Republic of Iran

قم, استان قم, جمهوری اسلامی ايران