توضیحات رسمی را مطالعه کنید

Siebel Institute of Technology توسط بخش خصوصی و دانشکده های فنی حرفه ای هیئت عالی آموزش عالی ایلینوی تایید شده است.

تمرکز ما

در طول 140 سال گذشته، موسسه Siebel به دنبال گسترش جهانی بوده است. فارغ التحصیلان ما بیش از 60 کشور هستند و در تقریبا در هر کارخانه بزرگ بر روی زمین یافت می شوند. کلاس های ما شامل ترکیبی از شرکای تجاری از انواع مختلف آبمیوه های نوشیدنی است که از مکان های مختلف در سراسر جهان برخوردارند. این پایگاه گسترده شرکت کنندگان فرصت های یادگیری هر دانش آموز را با افشای آنها به تفاوت ها در فرهنگ، تجهیزات، روش ها و سبک های آبجو بهبود می بخشد. هرچند در سخنرانیها و تظاهرات رسمی ما، توجه ما را بر یک موضوع مشترک قرار می دهیم: آبجو. دانش آموزان ممکن است به مؤسسه با تعصب از محیط خاص خود دم، اما همه آنها را در ساده و صادقانه تعطیلات در حال بودن یک آبجو ترک. ما در موسسه گفتیم: "نه تنها ما دانشجویان را آموزش می دهیم، بلکه ما نیز به آنها کمک می کنیم تا یکدیگر را آموزش دهند."

این موسسه همچنان بر روی یک موضوع اصلی تمرکز می کند که توسط دکتر جی سیبل در یک آگهی در 1893 غربی منتشر شد. وی اظهار داشت: "هدف موسسه ارتقای پیشرفت صنایع بر اساس تخمیر است که توسط دستورالعمل، تحقیق، تجزیه و تحلیل و غیره انجام می شود."

Siebel Institute of Technology و آکادمی Brewing Brew به عنوان بخشی مهم از تاریخ بین المللی جویدن برای بیش از 140 سال بوده است و ما منتظر استقبال نسل های آینده نوشابه ها در خانه هایمان در قلب شیکاگو باشیم.

تاریخ ما

دکتر جان Ewald Siebel موسسه Zymotechnic در سال 1868 تاسیس شد. او متولد 17 سپتامبر 1845 در نزدیکی Wermelskirchen در منطقه دوسلدورف، آلمان بود. او فیزیک و شیمی را مطالعه کرد و دکترای خود را در دانشگاه برلین قبل از رفتن به شیکاگو 1866 به دست آورد. در سال 1868 او آزمایشگاه شیمی جان ا. سیبل را که به زودی به یک ایستگاه تحقیقاتی و مدرسه برای علوم آبرسانی تبدیل شد، باز کرد.

در سال 1872، به عنوان شرکت به امکانات جدید در خیابان بلدن در شمال شیکاگو منتقل شد، نام آن به Siebel Institute of Technology تغییر یافت. در طی دو دهه آینده، دکتر Siebel تحقیقات زیادی انجام داد و بیش از 200 کتاب و مقالات علمی خود را به چاپ رساند. او همچنین سردبیر تعدادی از نشریات فنی از جمله بخش علمی The Brewer Brewer، 100 Years of Brewing و Ice and Refrigeration بود.

در سال 1882 او یک مدرسه علمی برای نوشیدنی ها با یکی دیگر از تولیدکنندگان پیشرفته شروع کرد اما این همکاری کوتاه مدت بود. دکتر Siebel، با این حال، ادامه آموزش در آزمایشگاه خود ادامه دهد. این کسب و کار در دهه 1890 گسترش یافت، زمانی که دو فرزند دکتر سیبل به این شرکت پیوستند.

این شرکت در سال 1901 تاسیس شد و دوره های آبکی در انگلیس و آلمان انجام شد. تا سال 1907 پنج دوره منظم وجود داشت: یک دوره شش ماهه پرورشگاه، دو ماه مدرک کارشناسی ارشد، یک دوره مهندسی سه ماهه، دوره دو ماهه Maltsters 'و یک دوره دو ماهه Bottlers. در سال 1910، نام مدرسه، Siebel Institute of Technology ، به طور رسمی تصویب شد. با رویکرد ممنوعیت، موسسه متنوع و گنجانده شده است در پخت، تبرید، مهندسی، فرز، نوشابه های گازدار و سایر موضوعات مرتبط. در دسامبر 20، 1919، فقط بیست و هفت روز قبل از ممنوعیت موثر بود، دکتر جی سیبل از دنیا رفت.

با لغو ممنوعیت در سال 1933، تمرکز موسسه به رهبری FP Siebel Sr.، پسر ارشد دکتر JE Siebel، به سر می برد. پسرانش، فرد و ری، به زودی به کسب و کار پیوستند و برای گسترش دامنه کار خود تلاش کردند. دوره دیپلم در فن آوری آب آشامیدنی ارائه شد و تمام دوره های غیر آبگرفتگی به زودی حذف شد. سپس در اکتبر 1952، مؤسسه به نام تجاری جدید، تاسیسات سفارشی خود در خیابان پترسون نقل مکان کرد که در آنجا تقریبا 50 سال باقی مانده است.

نسل چهارم، که توسط رون و بیل سیب معرفی شده، در دهه 1960 به موسسه پیوستند. در سال 1974 آنها به معرفی مفهوم دوره های کوتاه تر کمک کردند. این دوره ها، در دو هفته یا کمتر، به منظور رفع نیازهای آموزشی ویژه یک صنعت آبجو طراحی شده است. دوره دیپلم دوره دیگر در فن آوری آب آشامیدنی تا به امروز به عنوان درس عمیق مطالعه برای نوشیدنی با تجربه است که مایل به حداکثر رساندن آموزش حرفه ای خود است.

در سال 2013، Siebel Institute of Technology در امکانات دانشگاهی جدید خود در شعبه 900 N. North Branch St. در کالج Kendall در شیکاگو قرار گرفت. محوطه دانشگاه جدید Siebel بسیاری از عناصر مکان های قبلی ما شامل نوار و مبلمان از معروف Bier Stube، یک نقطه مورد علاقه که در آن دانشجویان پس از یک مطالعه روز سخت، اجتماعی شدن را شامل می شوند.

برنامه‌های آموزش داده شده در:
  • انگلیسی

این مرکز تحصیلی همچنین ... ارائه می نماید:

دوره های آموزشی

Siebel Institute of Technology

اجرایی اجرایی دوره فرآوری آبجو به مدیران، کارکنان اداری و تصمیم گیران صنعت در سراسر جهان اجازه می دهد تا در آموزش حرفه ای زبان انگلیسی از طریق اینترنت شرکت کنند. ... [+]

مدیران صنعت آب آشامیدنی و افرادی که در نظر دارند به واردات این صنعت بپردازند، نیاز به دانستن عملیات حرفه ای آبجوسازی برای ایجاد تصمیمات مالی و مدیریتی موثر دارند. به این ترتیب، آکادمی Brewing World (WBA) یک دوره مبتنی بر وب را طراحی کرد تا دانش آموزان بتوانند بدون نیاز به سفر، مبانی دینامیک آبجوسازی را بیاموزند.اجرایی اجرایی دوره فرآوری آبجو به مدیران، کارکنان اداری و تصمیم گیران صنعت در سراسر جهان اجازه می دهد تا در آموزش حرفه ای زبان انگلیسی از طریق اینترنت شرکت کنند. به عنوان یک دوره پایه سطح، آن را نیز یک انتخاب عالی برای کسانی که با آرزوی تبدیل شدن به یک حرفه ای آبجو بدون هیچ سطح قبل از آموزش در سطح تجاری در جهت آماده سازی برای دوره های پیشرفته تر آبجو است.... [-]

آمریکا شیکاگو
درخواست اطلاعات
انگلیسی
تمام وقت
3 هفته
آنلاین
اطلاعات بیشتر به زبان انگلیسی
Siebel Institute of Technology

این سیستم یادگیری مبتنی بر وب (آنلاین) نرم افزاری موثر برای به حداکثر رساندن درک محتوای آموزشی در هر یادگیری دانش آموزان فراهم می کند. برنامه ما طراحی شده است به طوری که ... [+]

این سیستم یادگیری مبتنی بر وب (آنلاین) نرم افزاری موثر برای به حداکثر رساندن درک محتوای آموزشی در هر یادگیری دانش آموزان فراهم می کند.

برنامه ما طراحی شده است به طوری که پیشرفت هر دانش آموز است توسط مدرسان و دانش آموزان نظارت می تواند به راحتی با آنها مشورت کنید. اگر یک دانش آموز است که با داشتن مشکل فهم یک دم مفهوم پیشرفته، مربیان با آن شخص کار برای اطمینان از درک کامل از این موضوع است. به همین دلیل این سیستم نشان دهنده یک "رویکرد دانشجو محور."... [-]

آمریکا شیکاگو
درخواست اطلاعات
اسپانیایی
تمام وقت
آنلاین
اطلاعات بیشتر به زبان انگلیسی

گواهی

Siebel Institute of Technology

برنامه تئوری پیشرفته نوشیدنی (ABT) دانش آموزان را درک کاملی از مسائل فنی حرفه ای آبجو، چه صنعتی و چه صنعتی می دهد. با محتوای طراحی شده در اطراف برنامه درسی موسسه آبجو و ت ... [+]

برنامه تئوری پیشرفته نوشیدنی (ABT) دانش آموزان را درک کاملی از مسائل فنی حرفه ای آبجو، چه صنعتی و چه صنعتی می دهد. با محتوای طراحی شده در اطراف برنامه درسی موسسه آبجو و تقطیر (IBD)، انگلستان، مواد درس ما موضوعات مهم در فن آوری آبجو، دانش دانش آموزان برای بهبود محصولات، فرایندها و سود خود را در بر می گیرد.

شرح برنامه

برنامه تئوری پیشرفته نوشابه (ABT) شامل سه ماژول است. دانش آموزان می توانند هر یک از این ماژول ها را به عنوان واحد جداگانه انتخاب کنند، و بعدا برنامه را تکمیل می کنند.... [-]

آمریکا شیکاگو
زمان ثبت نام باز است
انگلیسی
تمام وقت
9 ماهها
آنلاین
اطلاعات بیشتر به زبان انگلیسی
Siebel Institute of Technology

دوره كوتاهی در اینترنت در زمینه فن آوری آب آشامیدنی دانش آموزان را با دانش جامع از روند آبشویی، پویایی عملیات آبجوسازی و مسائل مربوط به صنعت به دانش آموزان ارائه می دهد. ... [+]

دوره كوتاهی در اینترنت در زمینه فن آوری آب آشامیدنی دانش آموزان را با دانش جامع از روند آبشویی، پویایی عملیات آبجوسازی و مسائل مربوط به صنعت به دانش آموزان ارائه می دهد. در طول این دوره، دانش آموزان سطح دانش صنعت را به دست خواهند آورد که به هر شکلی از مسئولیت در آبجوسازی به نفع آنهاست و هر موضوعی را که برای عملیات آبجو موفقیتآمیز مهم است، صرف نظر از اندازه آن.

دوره مختصر موضوعاتی مشابه با آنچه در برنامه های پیشرفته ما ارائه شده است را پوشش می دهد، اما در عمق که اجازه می دهد تا کسانی که تنها درک متوسط ​​از علم و فن آوری آبجو برای شرکت در این دوره است.... [-]

آمریکا شیکاگو
درخواست اطلاعات
انگلیسی
تمام وقت
3 ماهها
آنلاین
اطلاعات بیشتر به زبان انگلیسی