Keystone logo

4 آنلاین برنامه ها که در مطالعات حقوقی مطالعات حقوقی کسب و کار قانون مالکیت فکری 2024

فیلترها

فیلترها

  • مطالعات حقوقی
  • مطالعات حقوقی کسب و کار
  • قانون مالکیت فکری
رشته های تحصیلی
  • مطالعات حقوقی (4)
  • بازگشت به دسته اصلی
مکان ها
مکان های بیشتری پیدا کنید
نوع مدرک
مدت زمان
سرعت مطالعه
زبان
زبان
قالب مطالعه

آنلاین برنامه ها که در مطالعات حقوقی مطالعات حقوقی کسب و کار قانون مالکیت فکری

قانون مالکیت فکری چیست؟

حقوق مالکیت فکری حوزه‌ای از حقوق است که به حفاظت از خلاقیت‌های ذهنی مانند اختراعات، آثار ادبی و هنری و نمادها و نام‌های مورد استفاده در تجارت می‌پردازد. به این مخلوقات «مالکیت فکری» می گویند زیرا محصول عقل هستند. قانون مالکیت فکری شامل قانون کپی رایت می شود که از تلاش های خلاقانه محافظت می کند. با این حال، قانون مالکیت معنوی فراتر از بیان صوتی و تصویری محافظت شده تحت کپی رایت است و شامل بیان ایده ها می شود.

چه مشاغلی برای دانشجویان حقوق مالکیت فکری در دسترس است؟

حقوق مالکیت فکری یک حوزه تخصصی حقوقی است که فرصت های زیادی را برای عمل ارائه می دهد. وکلای متخصص در حقوق مالکیت فکری ممکن است در بخش خصوصی، برای یک سازمان دولتی یا برای یک شرکت بزرگ کار کنند. برخی از عناوین شغلی معمولی عبارتند از وکیل ثبت اختراع، وکیل علامت تجاری و وکیل حق چاپ.

چرا مطالعه حقوق مالکیت فکری مهم است؟

قانون مالکیت فکری مهم است زیرا به محافظت از خلاقیت های ذهن کمک می کند. این حوزه قانون به مردم این حق قانونی را می‌دهد که نحوه استفاده از مالکیت معنوی خود را کنترل کنند و می‌تواند به جلوگیری از استفاده غیرقانونی یا اعتبار گرفتن از کار دیگران توسط دیگران کمک کند.

در طول دوره حقوق مالکیت فکری چه چیزهایی را مطالعه خواهم کرد؟

در طول دوره حقوق مالکیت فکری چه چیزهایی را مطالعه خواهم کرد؟

در طول مدرک حقوق مالکیت فکری، در مورد انواع مختلف مالکیت فکری، نحوه محافظت از هر نوع، و نحوه حل و فصل اختلافات مربوط به استفاده از مالکیت فکری یا مالکیت یاد خواهید گرفت. همچنین با قانون کپی رایت، قانون ثبت اختراع و قانون علائم تجاری آشنا خواهید شد. علاوه بر این، مهارت هایی در تحقیق، نوشتن و حمایت شفاهی به دست خواهید آورد.