کارشناسی ارشد مهندسی نرم افزار برای سیستم های جاسازی شده

عمومی

شرح برنامه

امروزه ، دامنه های محصولات تحت سلطه سخت افزار به طور فزاینده ای به دامنه نرم افزاری تبدیل می شوند. بسیاری از شرکت ها و سازمان ها در این حوزه های انتقالی هنوز هم عمدتاً مهندسین سنتی و بدون آموزش و آموزش کاملی در مهندسی نرم افزار استخدام می کنند. نمایندگان این صنعت تقاضای زیادی برای برنامه آموزش پاره وقت برای آموزش مجدد نیروی کار مهندسی حرفه ای موجود در مهندسی نرم افزار ابراز کرده اند. با توجه به این موضوع ، DISC این برنامه باکیفیت از راه دور پاره وقت را تهیه کرده است. این برنامه که از سال 2008 توسط DISC ارائه شده است ، به دانش علمی در زمینه تئوریک و همچنین از روش های عملی ، تکنیک ها و ابزارهایی که مهندس را برای مقابله با توسعه نرم افزار برای موضوعات سیستم های جاسازی شده ارائه می دهد ، اشاره می کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به href = "https://www.zfuw.uni-kl.de/fa/science-engineering/software-engineering-embedded-systems مراجعه کنید .

گروه هدف

برنامه آموزش از راه دور برای متخصصانی که در زمینه توسعه نرم افزار کار می کنند طراحی شده اند که نیاز به کسب دانش پیشرفته در مورد فن آوری های نوظهور دارند و می خواهند با پیگیری آموزش سطح فارغ التحصیلی در مهندسی نرم افزار مهارت های مهندسی نرم افزار خود را گسترش دهند. این برنامه فارغ التحصیلان رشته های مهندسی مانند برق ، مکانیک و مهندسی صنایع ، فارغ التحصیلان رشته های IT مانند علوم رایانه و انفورماتیک کسب و کار و فارغ التحصیلان رشته های غیر مهندسی مانند ریاضیات و فیزیک را - که حداقل دارای دو سال سابقه است تجربه حرفه ای در زمینه توسعه نرم افزار پس از درجه اول.

متقاضیان همچنین ممکن است پذیرفته شوند که دارای تجربه کاری مرتبط هستند اما فارغ التحصیل دانشگاه نشده اند. آنها باید مدرک دانشگاهی را دریافت کنند که واجد شرایط پذیرش دانشگاه باشند ، بتوانند چندین سال سابقه کار مربوطه را ثابت کنند و یک آزمون استعدادی را پشت سر بگذارند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه می توانید به آدرس www.uni-kl.de/en/studies/prior-to-enrollment/application/distance-study/ مراجعه کنید.

این دوره به طور کامل به زبان انگلیسی برگزار می شود.

برای ثبت نام در برنامه آموزش از راه دور کارشناسی ارشد انگلیسی "مهندسی نرم افزار برای سیستم های جاسازی شده" اثبات کافی از مهارت انگلیسی لازم است. این را می توان اثبات کرد:

 • درجه اول انگلیسی زبان
 • چارچوب مرجع مشترک اروپایی برای زبانها (چارچوب مرجع مشترک اروپایی برای زبانها): B2
 • گواهی مهارت کمبریج (CPE): درجه B یا C
 • آیلتس: 5.5-6.5
 • کامپیوتر تافل: 200-240
 • مقاله تافل: 550
 • اینترنت تافل: 79

هدف، واقعگرایانه

هدف کلی این برنامه آموزش از راه دور ارائه حرفه ای از پس زمینه مهندسی نرم افزار نظری و همچنین با روش های عملی ، تکنیک ها و ابزارهایی است که مسائل مربوط به توسعه نرم افزار را در نظر می گیرد. این برنامه دانشجویان را برای حرفه به عنوان مهندسین نرم افزار حرفه ای در صنعت آماده می کند. این دوره با مدرک دانشگاهی "کارشناسی ارشد مهندسی" (M.Eng.) به پایان می رسد.

برنامه و سازمان

مدت دوره استاندارد برای دوره های پاره وقت ، تحصیلات حرفه ای از جمله زمان امتحان چهار ترم است. همچنین امکان استراحت در طول دوره وجود دارد و سپس برای تکمیل آن بازگشت. سخنرانی ها و تمرین های مربوط به برنامه آموزش از راه دور "مهندسی نرم افزار برای سیستم های جاسازی شده" در قالب مطالب مطالعه کتبی ارائه می شود ، که بطور ویژه برای یادگیری از راه دور تهیه شده است. برای مطالعه مطالب به هفتگی حدود 14 ساعت در هفته نیاز است. علاوه بر این ، آموزش آنلاین نیز از طریق یک بستر یادگیری ارائه می شود.

در رویدادهای دانشگاه

در هر یک از سه دوره اول ، اجباری در مراحل دانشگاه برای همه شرکت کنندگان در برنامه آموزش از راه دور "مهندسی نرم افزار برای سیستم های جاسازی شده" در Fraunhofer IESE برگزار می شود. هدف تقویت مطالب درسی در محدوده کار گروهی و کارگاههای آموزشی و بحث در مورد سؤالات مربوط به مطالب مطالعه است. امتحانات کتبی نیز بخشی از این موارد در رویدادهای دانشگاه است.

کلیه مراحل دانشگاه به صورت جمع و جور برنامه ریزی شده است: دو روز در نیمسال اول ، معمولاً جمعه و شنبه ، و دو مرحله در پردیس دانشگاه به طول یک هفته هر یک در ترم دوم و سوم ، معمولاً یکشنبه تا جمعه. دانش آموزان به تیمی متشکل از حدود پنج دانشجو می پیوندند و با استفاده از روش ها ، تکنیک ها و ابزارهایی که آموخته اند ، نرم افزار تولید می کنند.

محتوای برنامه

برنامه کارشناسی ارشد آموزش از راه دور "مهندسی نرم افزار برای سیستم های جاسازی شده" شامل شش ماژول است. رشته های تحصیلی شامل اصول مهندسی نرم افزار برای سیستم های جاسازی شده ، مهندسی مورد نیاز ، آزمایش و بازرسی ، خطوط تولید نرم افزار ، توسعه مبتنی بر مؤلفه ، امنیت ، سیستم های زمان واقعی و همچنین تضمین کیفیت نرم افزار است.

این دوره شامل ماژول های زیر است:

1. ترم:

 • مبانی مهندسی نرم افزار
 • مدیریت پروژه
 • آخر هفته دانشگاه

2. ترم:

 • مهندسی کیفیت نرم افزار
 • مهندسی مفهوم نرم افزار
 • استودیوی توسعه نرم افزار ، قسمت 1

3. ترم:

 • مهندسی کامپوننت نرم افزار
 • مهندسی نرم افزار جاسازی شده
 • استودیوی توسعه نرم افزار ، قسمت 2

4. ترم:

 • پایان نامه کارشناسی ارشد

هزینه ها

هزینه تحصیل برای برنامه آموزش از راه دور "مهندسی نرم افزار برای سیستم های جاسازی شده" در هر ترم 1990 یورو است. اضافه شده به این یک سهم اجتماعی 101 یورو در هر ترم است. هزینه یکبار برای پایان نامه کارشناسی ارشد 500 یورو است. هزینه تحصیل مشمول مالیات بر ارزش افزوده آلمان نیست و از مالیات کسر می شود.

کمک مالی

دولت می تواند از شما برای تأمین اعتبار مطالعات خود با مشوق های مالیاتی فردی حمایت کند. براساس نرخ مالیات شخصی و وضعیت حرفه ای خود ، به عنوان مثال می توانید هزینه ها را به عنوان هزینه های حرفه ای یا ویژه جبران کنید. لطفا برای اطلاعات بیشتر با دفتر درآمد محلی یا مشاور مالیاتی در تماس باشید. در شرایط خاص ، دولت آلمان همچنین می تواند شما را در آموزش حرفه ای خود با به اصطلاح بررسی های آموزشی و مجوز (Bildungs- und Qualifizierungschecks) پشتیبانی کند. می توانید اطلاعات مربوط به این مورد را در اینترنت پیدا کنید ، به عنوان مثال در www.bildungspraemie.info.

کارفرمایان نیز اغلب مایل به کمک به هزینه های آموزش نیروی کار خود هستند. وامهای بانکی کم بهره بطور ویژه برای تأمین بودجه دوره های آموزشی و ارائه شده توسط دولت و بانکها ، مانند بانک توسعه KfW ، گزینه خوب دیگری است. اما متأسفانه حمایت مالی طبق قوانین قانون تأمین اجتماعی آلمان (SBG III) یا قانون کمک و آموزش فدرال (BAföG) امکان پذیر نیست.

همکاران

مدرک کارشناسی ارشد با همکاری موسسه Fraunhofer برای مهندسی نرم افزار تجربی (IESE) ارائه می شود.

امتحانات

سوابق موفقیت در طول دوره مورد نیاز است. اینها به صورت امتحانات و ارائه پایان نامه کارشناسی ارشد است. پس از اتمام تمام تکالیف و امتحانات با موفقیت ، مدرک دانشگاهی "کارشناسی ارشد مهندسی" (M.Eng.) اهدا می شود. شرکت کنندگان موفق سپس مدارک زیر را دریافت می کنند:

 • متن ضبط
 • گواهی اعطای مدرک دانشگاهی کارشناسی ارشد مهندسی
 • مکمل دیپلم (DS)

اعتباربخشی

برنامه آموزش از راه دور برای اعطای مدرک دانشگاهی کارشناسی ارشد مهندسی معتبر شده است. آژانس مسئول فرآیند اعتباربخشی: ASIIN

آخرین به روز رسانی اوت 2020

بورسیه تحصیلی Keystone

گزینه‌هایی که بورسیه ما می‌تواند به شما ارائه دهد را بشناسید

درباره این دانشگاه

The Distance and Independent Studies Center (DISC) is one of the leading establishments in Germany for distance-learning postgraduate courses. The establishment has over 25 years of experience in deve ... اطلاعات بیشتر

The Distance and Independent Studies Center (DISC) is one of the leading establishments in Germany for distance-learning postgraduate courses. The establishment has over 25 years of experience in developing and designing academic courses for guided self-study. اطلاعات محدود