Keystone logo
Ethica Institute Of Islamic Finance

Ethica Institute Of Islamic Finance

Ethica Institute Of Islamic Finance

مقدمه

ما اعتقاد داریم که علاقه علت اصلی اکثر مشکلات جهان است.

اگر منافع مرکبی نداشتیم ، به رشد ترکیبی احتیاج نداریم. و اگر به رشد مرکب نیاز نداشتیم ، بیشتر فقر ناشی از بدهی ، جنگهای تشنه منابع و تغییرات اقلیمی فراری که اکنون شاهد آن هستیم ، نخواهیم داشت. کارشناسان می گویند حتی همه گیری کنونی ما نیز نتیجه کاهش تنوع زیستی است که عمدتاً توسط یک ذهن رشد سریع متاثر است. تمام علاقه ها - چه سودهای ساده و چه سودهای مرکب ، چه با نرخ های بسیار کم و چه با نرخ های بسیار بالا - به قدری سریع رشد می کنند که به سادگی نمی توانیم ادامه بدهیم.

به یک مثال احتیاج دارید؟ برزیل جنگل زیبای آمازون است. این شگفتی سرسبز یک چهارم اکسیژن جهان را برای ما تأمین می کند. متأسفانه ، این جنگل در طول زندگی ما محو خواهد شد. چرا؟ بنابراین برزیل می تواند 200 میلیارد دلار بدهی خود را پرداخت کند. چطور؟ با الوار

یا مثالی نزدیک به خانه بزنید. آیا شما یا کسی که می شناسید تحت بدهی های رو به رشد شخصی خرد شده اید؟ 43٪ از کل خانواده های آمریکایی اکنون بیش از درآمد سالانه خود خرج می کنند. و این مشکل هر ساله برای میلیون ها خانواده در سراسر جهان بدتر می شود.

ما معتقدیم که بین علاقه و بسیاری از مشکلات جهان ارتباط وجود دارد. و ما معتقدیم که دارایی اسلامی می تواند به حل برخی از این مشکلات کمک کند.

اما برای این اتفاق ما به دو چیز نیاز داریم: حرف قانون و روح قانون. برای اجرای این قانون ، مالیه اسلامی باید از حداقل استانداردهای اساسی پیروی کند. استانداردهایی که جدی گرفته نمی شوند مگر اینکه بانک های مرکزی شروع به گرفتن برخی مجوزها کنند.

بهترین استاندارد در صنعت - عملاً در بیش از 90 درصد حوزه های قضایی مالی اسلامی جهان - AAOIFI (با عنوان "هزینه الزامی") است که مخفف سازمان حسابداری و حسابرسی موسسات مالی اسلامی است. AAOIFI دانشمندان از سراسر جهان را که در مورد موازین شرعی توافق دارند ، گرد هم می آورد. و از آنجا که AAOIFI حداقل استانداردها را ارائه می دهد ، اگر با AAOIFI سازگار نباشد ، احتمالاً از نظر شرعی سازگار نیست. همانطور که یک دانشمند گفت: "نزدیکترین چیزی که ما باید در اقتصاد اسلامی به Ijma ( Ijma علمی) داشته باشیم ، AAOIFI ." Ijma ، همانطور که می دانید ، بالاترین منبع اثبات بعد از قرآن و حدیث در فقه سنتی اسلامی است. ما معتقدیم که پیروی از استانداردهای شرعی AAOIFI - و زیر سوال بردن اینکه بانک ، دانشمند یا مربی شما از آنها پیروی می کند - نقطه شروع خوبی برای پیروی از قانون است.

اما ما نمی توانیم در اینجا متوقف شویم. مالی اسلامی نیز باید از روح قانون پیروی کند.

ما باید ساختارهای مبتنی بر حقوق صاحبان سهام مانند مشارکه و مضاربه را ارتقا دهیم و وابستگی خود را به ساختارهای مصلحتی مانند مرابحه کاهش دهیم. ما باید تواروق را از بین ببریم . و در سطح گسترده تر ، ما باید به مشکل بزرگتر بانکداری با ذخیره بدهی جزئی بپردازیم. چرا بانک ها پولی را که ندارند قرض می دهند؟ و از پولی که وجود ندارد پول بدست آورید؟ این معقول است؟

در حالی که واقعیت این است که بانک ها به این زودی از بین نمی روند ، اولین قدم برای به چالش کشیدن بانکداری با ذخیره بدهی جزئی ، ایجاد ارز مبتنی بر طلا در سطح جهانی است. این امر بلافاصله بازار را مجبور می کند معاملات را با دارایی گره بزند و نه اینکه آنها را فقط بر اساس تعداد رایانه ها قرار دهد.

بنابراین از کجا شروع می کنیم که قانون را با حرف و روح ترویج کنیم؟

ما معتقدیم که این کار با من و شما شروع می شود.

اگر در یک بانک معمولی حساب دارید ، پول خود را به یک بانک اسلامی منتقل کنید. اگر در کشور شما هیچ بانک اسلامی وجود ندارد ، در کشوری که این کار را می کند یک حساب خارج از کشور باز کنید.

اگر یک بانکدار هستید ، می توانید دو کار را در بانک خود شروع کنید: 1) بررسی کنید که محصولات بانک شما مطابق با AAOIFI باشد. آخرین استانداردها در سایت www موجود است . AAOIFI .com ؛ و 2) شروع به تغییر مشاغل و مضاربه برای انواع فعالیت ها از مدیریت نقدینگی تا تجارت مالی. و اگر بانک شما مالی اسلامی ارائه نمی دهد ، شروع به پرسیدن دلیل آن کنید.

اگر یک تنظیم کننده هستید و امور مالی اسلامی قبلاً در حوزه قضایی شما انجام شده است ، بانک ها را تحت فشار قرار دهید تا AAOIFI دنبال کنند یا خطر تعلیق مجوزهایشان را به خطر AAOIFI . در سطح گسترده تر ، از صنعت مالی خرد اسلامی حمایت کنید. اگر مالیه اسلامی هنوز به حوزه قضایی شما نرسیده است ، با آموزش و ابتکارات آموزشی آگاهی را ارتقا دهید.

اگر یک کارآفرین هستید ، احتمالاً مهارتی دارید که صنعت مالی اسلامی می تواند از آن استفاده کند. رویای بزرگ: ایجاد یک شرکت ، یک موسسه مبتنی بر جامعه ، یک واحد پول محلی ، یک دهکده با محیط زیست ، یا یک محصول نوآورانه. در بیشتر کشورها ، مردم هنوز فاقد گزینه های بدون بهره برای خانه ، تحصیلات و بودجه بهداشت و درمان هستند. چرا تهیه صکوک میلیارد دلاری آسان تر از تهیه یک سکه برای بودجه آموزش و پرورش منطبق بر شرع است؟ چگونه می توانیم زکات را بهتر عملیاتی کنیم؟ چگونه مدل های اعتماد مبتنی بر جامعه مبتنی بر واقف را ایجاد کنیم؟

اگر دانشجو هستید ، امور مالی اسلامی را بیاموزید. فراتر از مسیر استاندارد شغلی فکر کنید و به طور جدی فکر کنید که کاری را به تنهایی شروع کنید. کاری را که دوست دارید انجام دهید و موفقیت به دنبال آن خواهد آمد.

و اگر شما یک مربی هستید که سعی دارید - مانند ما - برای تغییر بهتر امور مالی اسلامی ، صبور باشید. تغییرات پایدار سالها ، اغلب دهها سال به طول می انجامد. در مقابل وسوسه "بیرون انداختن کودک با آب غسل" مقاومت کنید و همه دارایی های اسلامی را رد کنید. این صنعت هنوز یک کار در حال پیشرفت است که باید طی شود. بخشی از این پیشرفت باشید و نه شروع یک تئوری خیره کننده جدید در اقتصاد که باعث می شود مشتری معمولی سرش را خراشیده کند که چگونه یک خانه کوچک را برای خانواده اش تأمین مالی کند. به عنوان مثال ، فقط در حال کاهش Musharakah باشید . فضای عمیق و ساختاری که دارایی اسلامی به ارث می برد - بانکداری با ذخیره بدهی جزئی ، ارز فیات - با جایگزینی محصولات حل نمی شود. آنها با جایگزینی سیستم ها حل می شوند: ارزهای مبتنی بر طلا که توسط بانک های مرکزی اسلامی صادر می شوند.

ما معتقدیم این قرن - در واقع ، سالهای آینده - مانند گذشته نخواهد بود. گرمایش جهانی به معنای کمبود آب و غذا است. روغن اوج به معنای انرژی کمتری خواهد بود. و بحرانهای مکرر مالی اطمینان کمتری خواهد داشت. می توانیم دستهایمان را به سمت بالا پرتاب کنیم و در استعفا دور شویم. یا می توانیم مشکلات ریشه ای را شناسایی کرده و در مورد آن کاری انجام دهیم. خداوند فقط ما را مسئول اعمال خود می داند. او از نتایج مراقبت می کند.

ما بر این باوریم که زمان آن رسیده است که به صراحت از الگوی مبتنی بر بهره س questionال کنیم و امور مالی بدون ربا را به عنوان گزینه جایگزین اثبات شده ارتقا دهیم. زمان آن رسیده است. اما اولین قدم برای زیر سوال بردن یک الگوی و ارائه گزینه ای دیگر ، آموزش خود است.

فقط در این صورت است که باور خواهید کرد. زیرا اگر ایمان داشته باشید ، بقیه نیز چنین خواهند کرد.

مکان ها

  • Dubai

    Dubai, امارات متحده عربی

    سوالات